+48 22 439 03 20 biuro@greeneris.com

Kiedy ostatni raz Twoi użytkownicy wspomnieli o tym, że uwielbiają VPN w swoim miejscu pracy?

Jest lepsza alternatywa.

Potrzeba zmiany

Zdalny dostęp po VPN został zaprojektowany dla architektury z centralnym węzłem sieci, gdy aplikacje istniały tylko w firmowym centrum danych i ochrona jedynie lokalnej infrastruktury przedsiębiorstwa wydawała się być wystarczająca. W czasach adaptacji chmury i gwałtownego wzrostu mobilności, użytkowników trzeba chronić w obrębie całego Internetu. Sieci VPN niestety zawodzą jako rozwiązanie do zdalnej pracy — na płaszczyźnie bezpieczeństwa, przejrzystości ruchu i aktywności użytkowników oraz efektywności pracy — w nowej erze transformacji technologicznej.

Przyjęcie lepszej alternatywy

Użytkownicy mają teraz dostęp do firmowych aplikacji z niezarządzanych urządzeń i niezabezpieczonych sieci. Wiele przedsiębiorstw zdało sobie sprawę z tego, że umożliwienie użytkownikom dostępu do firmowej sieci, aby uzyskać dostęp do aplikacji nie jest już rozsądnym rozwiązaniem. Firmy ponownie zastanawiają się nad modelem dostępu do aplikacji i w ten sposób odrzucają VPN na rzecz usług SDP (software-defined perimeter).

Dlaczego SDP jest lepszą alternatywą VPN?

Doświadczenia użytkownika

Zdalni użytkownicy nie muszą logować się do sieci VPN za każdym razem, gdy potrzebują dostępu do aplikacji. To po prostu działa.

Zwiększone bezpieczeństwo

Prywatny dostęp do aplikacji nie jest uzależniony od dostępu do konkretnej sieci. Nie musisz już łączyć użytkowników do swojej sieci. Broker dostępu do chmury połączy aplikację z uwierzytelnionym użytkownikiem.

Uproszczona infrastruktura

SDP jest zbudowane w chmurze i nie wymaga sprzętu sieciowego, list ACL, czy reguł firewall którymi trzeba by było zarządzać.

Korzyści z zastąpienia VPN

Zdalny dostęp, który Twoi użytkownicy będą uwielbiać

Dostęp do aplikacji przestaje być zależny od dostępu do sieci

Łatwe wdrożenie i zarządzanie

Zmniejszenie kosztów generowanych przez bramy sieciowe dla ruchu wchodzącego

Greeneris – oficjalny przedstawiciel (partner) i dostawca rozwiązań firmy Zscaler w Polsce.